Wędkarze na Pawcowych Stawach rywalizowali o Wędkarski Puchar Prezydenta Miasta Mysłowice w towarzystwie łabędziej rodziny

Wędkarze na Pawcowych Stawach rywalizowali o Wędkarski Puchar Prezydenta Miasta Mysłowice w towarzystwie łabędziej rodziny

Dnia 26 czerwca na Pawcowych Stawach zgromadziły się tłumy okolicznych mieszkańców, aby podziwiać w akcji zapalonych miłośników żyłki i spławika, którzy wzięli udział w zawodach o Wędkarski Puchar Prezydenta Miasta Mysłowic. Wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Mysłowic. Warto tu dodać, że zawodników dopingowała również łabędzia rodzina z piątką młodych łabędziątek.

W zeszłą niedzielę na Pawcowych Stawach w Chełmie Śląskim koło wędkarskie nr 38 z Brzezinki zorganizowało zawody wędkarskie, które odbyły się w ramach obchodów Dni Mysłowic. Do rywalizacji przystąpiło 23 wędkarzy, którzy rozstawili swoje stanowiska nad brzegiem malowniczego zbiornika. Zawodnicy walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Mysłowic, jednocześnie skupiając wokół siebie licznych miłośników wędkarskiej rywalizacji.

Zobacz też artykuł o łabędziu zaplątanym w żyłkę wędkarską.

Atrakcyjne upominki dla pierwszej dziesiątki wędkarzy

Zawody wędkarskie odbyły się po raz pierwszy po dwuletniej przerwie, a zwycięstwo wywalczył Rajmund Pulchny, któremu puchar wręczyli prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz i prezes koła wędkarskiego Czesław Skutnik. Drugie miejsce zajął Bolesław Gaża, a na trzeciej pozycji uplasował się Mateusz Targiel. Ponadto, atrakcyjne upominki otrzymali również zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 4. do 10.

W trakcie zawodów wędkarzom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, a także rodzina łabędzi – rodzice z piątką młodych łabędziątek – która ochoczo podpływała do linii brzegowej, obserwując zmagania wędkujących.