Park Słupna w Mysłowicach ugościł najmłodszych mieszkańców miasta z okazji Dnia Dziecka

Park Słupna w Mysłowicach ugościł najmłodszych mieszkańców miasta z okazji Dnia Dziecka

W minioną niedzielę na terenie Parku Słupna w Mysłowicach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, na którym pojawiły się tłumy najmłodszych mieszkańców miasta i okolic. Świętowanie Dnia Dziecka połączono wraz z Dniem Organizacji Pozarządowych, tym samym umożliwiając celebrowanie dwóch świąt w ciągu jednego popołudnia.

Dziecięce miasteczko i masa rozrywkowych atrakcji

Festyn z okazji Dnia Dziecka i Organizacji Pozarządowych rozpoczął się o godzinie 14:00 w Parku Słupna w Mysłowicach, gdzie na wszystkie dzieci czekało mnóstwo fantastycznych atrakcji. Jedną z największych było miasteczko przygotowane przez Mysłowicki Ośrodek Kultury.

Na terenie tej MOKowskiej osady rozstawiono stanowiska do gry w szachy i puszczania baniek mydlanych, a także zachęcano do różnych zajęć i konkursów. Nic więc dziwnego, że spośród wszystkich atrakcji dostępnych na festynie właśnie z tych dzieci korzystały najchętniej.

Wcześniejszy festyn w Mysłowicach odwiedziła maskotka Sznupek, o czym przeczytasz, klikając tutaj.

Pokazy talentów i zdjęcia z mysłowicką maskotką

O godzinie 15:00 wszyscy goście mogli obejrzeć występy dziecięce w ramach programu „Mysłowice mają talent”. Najmłodsi mogli także pstryknąć sobie zdjęcie z maskotką Mysłowickiego Ośrodka Kultury, która umilała wszystkim czas, spacerując po parkowym zieleńcu. Ta miasteczkowa atrakcja powstała m.in. dzięki Fundacji Edugadna, Fundacji Bajtel oraz Stowarzyszenia Amazonek „Tęcza”.

Drugą i równie wspaniałą formą rozrywki okazał się Festiwal Kolorów w Mysłowicach, który wystartował o godzinie 14:30. Ta barwna impreza była podzielona na pięć etapów – co godzinę pojawiały się wyrzucane w powietrze nowe salwy kolorowego proszku. I można śmiało stwierdzić, że proszek celująco spełnił swoje zadanie, kolorując nie tylko najmłodszych, ale i najstarszych uczestników imprezy.

Rzuć też okiem na to, jak wyglądał Dzień Dziecka w sejmie.