Najlepsze atrakcje dla dzieci w Mysłowicach

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Mysłowicach

Mysłowice to miasto wielu niespodzianek, które potrafi zauroczyć swoim osobliwym wdziękiem i zapewnić przyjezdnym znakomity odpoczynek. Z tego względu do Mysłowic, szczególnie w sezonie letnim, zjeżdżają liczne rodziny z dziećmi, które mogą tutaj zaznać wielu wspaniałych rozrywek. Atrakcji dla najmłodszych jest bez liku, a najciekawsze z nich możecie zobaczyć na poniższej liście.

Wybierając się do Mysłowic z dziećmi, warto mieć na uwadze wiele różnych lokacji, które zafundują smykom moc ekscytujących wrażeń i sprawią, że nasze pociechy nie będą chciały opuszczać tej rozrywkowej mieściny.

Najlepsze centra rozrywki dla dzieci w Mysłowicach

Ekscytujące centra rozrywki to jedne z najbardziej zwariowanych atrakcji dla dzieci, z racji czego w Mysłowicach trochę się ich znajduje. Odwiedzając te rozrywkowe lokacje, dzieci będą miały okazję na skorzystanie z różnych udogodnień i zabawę ze swoimi rówieśnikami. Dlatego, jeśli planujemy rodzinne wakacje w Mysłowicach, weźmy pod uwagę poniższe obiekty.

A teraz czas sprawdzić, jak prezentują się najlepsze centra rozrywki dla dzieci w Mysłowicach:

Sala Zabaw Kosmos w Mysłowicach

Cudowne miejsce dla dzieci, które mogą się tutaj wybawić za wszystkie czasy. Ta mysłowicka sala zabaw skupia w sobie wiele niesamowitych atrakcji, a największą z nich jest wielopoziomowy labirynt wyposażony w zjeżdżalnie i tory przeszkód. Są też oczywiście bardziej tradycyjne rozrywki, jak baseny z piłeczkami, jeździki, gry i całe mnóstwo zabawek.

Wnętrze obiektu jest barwnie udekorowane i posiada też sekcję dla starszych dzieci, które mogą tutaj korzystać z tyrolki, trampolin i siatki do wspinania. Oczywiście jest także coś dla rodziców: urocza kawiarnia zapewnia relaksujący odpoczynek i smaczny poczęstunek. Warto odwiedzić ten lokal podczas pobytu w Mysłowicach.

Centrum rozrywki Maxymek w Mysłowicach

Jeśli zdecydujemy się wstąpić do Maxymka, czeka nas kilka godzin pobytu w tym lokalu, ponieważ dzieci nie będą miały najmniejszej ochoty żegnać się z tym miejscem. Jest tutaj bardzo obszerna sala zabaw, która naszpikowana jest różnymi zabawkami i atrakcjami. Ponadto, jest tutaj całe mnóstwo angażujących zajęć, dlatego każde dziecko znajdzie dla siebie ulubioną rozrywkę.

Dużymi zaletami Maxymka są takie atrakcje jak tor gokartowy, który umieszczono na środku sali oraz bardzo wciągające gry, jak choćby cymbergaj. Na plusik jest także opcja wyprawienia urodzin w Maxymku, podczas których można zdecydować się na różne zabawy – a jedną z najpopularniejszych jest rozbijanie piniaty. Koniecznie wstąpmy do tego lokalu, odwiedzając Mysłowice.

Bawialnia Hocki Klocki w Mysłowicach

Dla wszystkich dzieci, które kochają ogromne przestrzenie do zabawy, Mysłowice przygotowały bawialnię Hocki Klocki, gdzie żaden smyk nie będzie miał czasu na nudę. Jest tutaj tyle miejsca, że duża grupa dzieci może spokojnie biegać po wszystkich salach, jednocześnie nie wpadając na inne dzieci. Zabawek i atrakcji jest bardzo wiele, a motywem przewodnim są oczywiście klocki.

Na plus można też zaliczyć sekcję dla rodziców, którzy mogą wyłożyć się na wygodnych sofach i skorzystać z menu tutejszej kawiarni, która oferuje napoje zimne i gorące, a także długą listę słodkich smakołyków. Warto też zaznaczyć, że bawialnia nie jest jeszcze w pełni zagospodarowana. Część sal została przygotowana bardzo kreatywnie. Jednak są też i takie, które jak na razie świecą pustkami.

Park rozrywki JumpMax Mysłowice

Wiele osób uważa, że jest to najlepsza atrakcja dla dzieci w Mysłowicach. Nie możemy się z tym nie zgodzić, ponieważ ten niesamowity park rozrywki naprawdę wie, jak zagwarantować ekscytujące wrażenia swoim najmłodszym bywalcom. W związku z tym, jeśli planujemy urlop w Mysłowicach z całą rodziną, nie omieszkajmy odwiedzić tej rozrywkowej lokacji.

Na terenie parku rozstawiono wiele znakomitych atrakcji jak choćby basenik z piłeczkami, konstrukcje do skakania, trampoliny, tory z przeszkodami, poduszkę powietrzną i mini ściankę wspinaczkową. Jeżeli nasze dzieci uwielbiają skakać na różnego rodzaju trampolinach, JumpMax sprawi, że nie będą chciały żegnać się z tą skoczną zabawą.

Najładniejsze parki miejskie i place zabaw w Mysłowicach

Parki miejskie to niemal zawsze dobry wybór na przyjemne spacery w gronie najbliższych, a także na świetny relaks pod zielonymi koronami wysokich drzew. Z kolei mysłowickie parki to także atrakcyjne place zabaw dla dzieci, które mogą tutaj wybierać spośród rozmaitych opcji do sielskiej zabawy. Miejmy to na uwadze, gdy będziemy spędzać urlop rodzinny w Mysłowicach.

Oto najładniejsze parki miejskie i place zabaw w Mysłowicach:

Park Zamkowy w Mysłowicach

Jeżeli planujemy wycieczkę do Mysłowic, żeby zażywać kojących spacerów na łonie Matki Natury, z pewnością nie zawiedziemy się ofertą tego miasta. Jednym z najlepszych miejsc na spacery w Mysłowicach jest Park Zamkowy, który można znaleźć przy ul. Bytomskiej. Ten wspaniały zieleniec skupia w sobie bardzo duży plac zabaw, dzięki czemu dzieci będą mogły bawić się aż do utraty tchu.

Wchodząc na plac zabaw w Parku Zamkowym, od razu rzuci nam się w oczy tyrolka, a także długa zjeżdżalnia rurowa. Obok rozstawione są drewniane przyrządy do ćwiczeń, a także zraszacze-mgiełka, które pozwalają na trochę ochłody. Przez park biegną też różne ścieżki rowerowe. A w centrum umieszczono bar „Muszelka”, gdzie dzieci mogą zasmakować świetnych przekąsek, a dorośli skusić się na zimne piwko.

Park w Brzęczkowicach w Mysłowicach

Cóż, być może na pierwszy rzut oka może się wydawać, że park potrzebowałby małej modernizacji. Niemniej jednak wciąż jest to jedno z najładniejszych miejsc w Mysłowicach, jeżeli pragniemy wybrać się na spacer w otoczeniu Matki Natury. Park jest utrzymany w czystości i posiada miły plac zabaw dla dzieci. Warto się tu skusić na popołudniową przechadzkę, aby posłuchać śpiewu ptaków i spędzić czas w przyjaznym otoczeniu.

W parku jest wiele ślicznych alejek, którymi można spacerować razem z dziećmi, pokazując im pomniki przyrody i ciekawe roślinki. Ponadto, wielu rodziców uczy tu swoje dzieci jazdy na rowerze, ponieważ park jest do tego po prostu stworzony. Niestety ma też małą wadę: Minusem tego zieleńca definitywnie są ławeczki, które wymagają nowej warstwy farby.

Park Promenada w Mysłowicach

A oto kolejny park w Mysłowicach, który potrafi zafundować bardzo miłe popołudnie całym rodzinom. Odwiedzając ten zieleniec, otrzymujemy jednocześnie świetne miejsce do jazdy na rolkach i rowerze, a także na spacery rodzinne lub romantyczne przechadzki we dwoje. Dzieci mają tutaj dobrze wyposażony plac zabaw, gdzie mogą upuścić nadmiar swojej energii.

Warto też dodać, że na środku parku znajduje się staw z fontanną, który skutecznie podnosi atrakcyjność całego miejsca. A niedaleko jest kameralna kawiarenka, gdzie można zajadać się goframi i pysznymi deserami, a przy okazji napić się czegoś orzeźwiającego. Jeśli lubimy spacery rodzinne, nie musimy szukać dalej niż Park Promenada w Mysłowicach.

Plac zabaw przy ul. Migdałowej w Mysłowicach

Bardzo czysty i schludny teren, na którym rozmieszczono liczne przyrządy do ćwiczeń, a także fantastyczne atrakcje dla dzieci. Na placu zabaw znajdziemy bardzo zakręconą konstrukcję przypominającą domek, która składa się z takich rozrywek jak zjeżdżalnie rurowe, konstrukcje do wspinania i tory przeszkód.

Plac zabaw położony jest w otoczeniu wysokich drzew i wyposażony w ławeczki, gdzie rodzice mogą sobie odpocząć i obserwować swoje pociechy w akcji. Dobrym rozwiązaniem jest także mały spacer alejkami, ponieważ jest to jedno z najlepszych miejsc na takie wypady. Z racji tego, jeżeli zależy nam na miło spędzonych chwilach w towarzystwie zielonej przyrody, plac zabaw przy ul. Migdałowej z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Najciekawsze muzea w Mysłowicach

Co prawda, muzea nie są pierwszą rzeczą, jaką dzieci chciałyby odwiedzać podczas wakacji. Niemniej jednak te dwie poniższe placówki potrafią bardzo szybko wciągnąć odwiedzających do swojego świata, bez względu na wiek. Najmłodszym w szczególności spodoba się muzeum pożarnictwa, gdzie znajdują się wozy strażackie z różnych epok.

A teraz zobaczmy, jakie są najciekawsze muzea w Mysłowicach:

Muzeum Miasta Mysłowice

Muzeum Miasta Mysłowice jest warte odwiedzenia, nawet jeśli nasze dzieci nie gustują w tego typu wizytach. A to dlatego, że obiekt ten udostępnia bardzo różnorodne kolekcje, doskonale łącząc rozrywkę z edukacją. Co prawda, muzeum nie reprezentuje tak wysokiego poziomu interaktywnego, jak inne podobne placówki. Jednak w dalszym ciągu jest jedną z najlepszych atrakcji Mysłowic.

Urządzone nieco w starym stylu Muzeum Miasta Mysłowice przedstawia historię Mysłowic i regionu, robiąc to w bardzo ciekawy i angażujący sposób. Na pochwałę zasługuje również pan kustosz, który nie szczędzi różnych ciekawostek i z wielką ochotą odpowiada na wszystkie pytania. Jeżeli znajdziemy się na wakacjach w Mysłowicach, dopilnujmy, abyśmy wstąpili do tego nietuzinkowego muzeum.

Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Centralne Muzeum Pożarnictwa to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich dzieci, które uwielbiają wozy strażackie. Na terenie obiektu rozstawiono imponującą kolekcję sprzętu gaśniczego, który sięga nawet 300 lat wstecz. Ponadto, przechodząc od wystawy do wystawy, możemy zapoznawać się z ewolucją technologii gaśniczej, podziwiając unikalne eksponaty.

W muzeum znajdziemy pompy wodne, gaśnice, hydranty, mundury strażackie i wiele innych okazów. Każda wystawa opisana jest w najmniejszych szczegółach, a wszystkie wozy strażackie dopieszczone są do granic możliwości. Ponadto, na terenie muzeum jest także urocza kawiarnia, gdzie można wypić kawusię i delektować się pysznym ciastkiem.

Inne atrakcje dla dzieci w Mysłowicach

Jeżeli odhaczyliśmy już powyższe miejsca, najwyższy czas, aby zaliczyć również bardzo atrakcyjny bonus. Mowa oczywiście o Doświadczalni i otwartym parku wodnym, gdzie żadne dziecko nigdy nie dowie się, czym są nuda i monotonia. W związku z tym, jeżeli zwiedzamy Mysłowice razem z dziećmi, obowiązkowo musimy odwiedzić te dwie lokacje.

A jeżeli chcecie wiedzieć więcej o tych niebanalnych atrakcjach, wystarczy spojrzeć poniżej:

Doświadczalnia w Mysłowicach

Jeśli nasze dzieci uwielbiają przeprowadzać rozmaite eksperymenty, Doświadczalnia w Mysłowicach powinna być naszym głównym celem podczas spędzania rodzinnych wakacji w tym mieście. Nad wszystkim czuwa bardzo sympatyczna Pani Marta, która ma świetne relacje z dziećmi, dzięki czemu potrafi bardzo szybko zaangażować je do zabawy.

W trakcie pobytu w Doświadczalni można oglądać prezentacje rozmaitych eksperymentów dla każdej grupy wiekowej. Ponadto, są także warsztaty dla dzieci obejmujące m.in. zabawę z suchym lodem. Dobrym pomysłem jest także opcja odprawienia tutaj urodzin, a także udział w zajęciach, które pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym. Doświadczalnia to bezsprzecznie jedno z najlepszych miejsc dla dzieci w Mysłowicach.

Park wodny Hubertus Wake & Fun w Mysłowicach

Znajdujący się na otwartej przestrzeni ten niesamowity park wodny dostarczy dzieciom nieskończonych pokładów rozrywki. Jest to idealne miejsce na odpoczynek z całą rodziną, ponieważ ośrodek oferuje wiele fantastycznych atrakcji zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Z tego względu warto mieć to miejsce na uwadze, gdy pojawimy się w Mysłowicach ze swoimi pociechami.

Hubertus Wake & Fun Fun w Mysłowicach udostępnia różne rozrywki, w tym boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, plac street workout, trampoliny, kajaki i wiele innych. Nie zapomniano także o pysznej gastronomii, dzięki czemu można tu zjeść sycący posiłek lub smaczną przekąskę albo zamówić sobie orzeźwiający napój lub chłodne, jasne z pianką.

Czy Mysłowice są odpowiednim miejscem na wakacje z dziećmi?

Mysłowice to bardzo bogata miejscowość zarówno pod względem atrakcji dla dzieci, jak i zabytków oraz interesujących miejsc turystycznych. Miasto nie narzeka na brak zainteresowania ze strony przyjezdnych, co może być tutaj doskonałym dowodem na to, że Mysłowice potrafią zapewnić świetny pobyt gościom w każdym wieku. Krótko mówiąc; satysfakcja gwarantowana!