Mysłowice: Na festynie „Baw się z nami” pojawili się policjanci w towarzystwie Sznupka

Mysłowice: Na festynie „Baw się z nami” pojawili się policjanci w towarzystwie Sznupka

W minioną sobotę na terenie Szkoły Podstawowo–Sportowej im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach odbył się fantastyczny festyn pn. „Baw się z nami”. Wydarzenie obfitowało w wiele różnych rozrywek dla dzieci i młodzieży. A jedną z największych atrakcji była wizyta policjantów wraz z maskotką o imieniu Sznupek, którzy pojawili się na festynie, aby opowiedzieć o swoim interesującym zawodzie.

Dnia 21 maja w Szkole Podstawowo–Sportowej im. Olimpijczyków Śląskich w dzielnicy Piasek w Mysłowicach odbyła się 22. edycja festynu „Baw się z nami”, podczas którego dzieci i młodzież korzystali z wielu znakomitych atrakcji, spędzając dzień na zabawach, grach, konkursach i innych angażujących zajęciach.

Oglądanie radiowozu i zdjęcia ze Sznupkiem

Podczas festynu nie zabrakło również gwoździa programu, jakim okazali się mysłowiccy policjanci, którzy pojawili się na imprezie wraz ze Sznupkiem. Funkcjonariusze opowiadali dzieciom o pracy policjanta, czyhających niebezpieczeństwach na drogach i wypełnianiu obowiązków policyjnych. Z chęcią odpowiadali też na pytania dzieci i pokazywali swoje wyposażenie.

Mundurowi przyjechali na festyn radiowozem, który był dodatkową atrakcją całego programu. Dzieci mogły obejrzeć wóz policyjny z bliska, zajrzeć do środka, a nawet usiąść w jednym z foteli. Ponadto wraz z funkcjonariuszami dzieci odwiedziła również maskotka o imieniu Sznupek, która zabawiała uczniów i ochoczo pozowała do zdjęć.