Mysłowice rezygnują z partnerstwa z Okręgiem Municypalnym Sokola Góra Miasta Moskwa

Mysłowice rezygnują z partnerstwa z Okręgiem Municypalnym Sokola Góra Miasta Moskwa

Z powodu najazdu wojsk rosyjskich na ziemie ukraińskie Mysłowice postanowiły zerwać stosunki z Okręgiem Municypalnym Sokola Góra Miasta Moskwa. Miasto stanęło po stronie Ukrainy, deklarując swoją pomoc dla uchodźców wojennych.

Jak poinformował prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz, w wyniku wybuchu wojny pomiędzy Ukrainą a Rosją Mysłowice zdecydowały się na zerwanie stosunków partnerskich z Okręgiem Municypalnym Sokola Góra Miasta Moskwa. Mysłowice wspierają pogrążoną w wojnie Ukrainę i są gotowe na przyjęcie uchodźców.

Mysłowickie MOSiR i MOK mogą przyjąć 500 uchodźców

Prezydent miasta dodał, że na uciekające przed wojną rodziny ukraińskie czekają wolne miejsca w Miejskim Ośrodku Sportu w Mysłowicach i Rekreacji i Miejskim Ośrodku Kultury w Mysłowicach. Dzięki temu uchodźcy będą mogli przeczekać tę niepotrzebną agresję rosyjską na ziemie ukraińskie. Jak na tę chwilę miasto może przyjąć 500 obywateli Ukrainy.

Trzy wolne lokale mieszkalne znajdują się w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Dziećkowicach. Jednak wymagają jeszcze odpowiedniego zagospodarowania. Na razie brakuje wykładziny, niektórych mebli, lodówki i sprzętu AGD. Pozostałe mieszkania przygotowano w budynku MOSiR-u – Siła Mysłowice. Podobnie jak w Dziećkowicach, te mieszkania również wymagają pewnego odświeżenia.

Jednak zdaniem prezydenta; gdy tylko pojawi się zgoda na wykorzystanie funduszy z zarządzania kryzysowego, miasto będzie od razu gotowe do działania.

Dariusz Wójtowicz wspomniał też o partnerstwie z Okręgiem Municypalnym Sokola Góra Miasta Moskwa. Oznajmił, że 24 lutego Mysłowice zerwały stosunki partnerskie, jakie zostały ustalone w marcu 1998 roku. Prezydent ma nadzieję, że tak samo postąpią pozostałe miasta w Polsce, których partnerami są miejscowości rosyjskie.

Wiele miast w Polsce przygotowało pomoc dla pokrzywdzonych wojną obywateli Ukrainy. Zobacz, jak ze zbiórką darów dla uchodźców radzi sobie Ciechanów.