Opady śniegu na Śląsku. Opóźnienia autobusów, tramwajów i pociągów

Opady śniegu na Śląsku. Opóźnienia autobusów, tramwajów i pociągów

Uciążliwe warunki pogodowe i opady śniegu sprawiły, że w wielu miastach województwa śląskiego pojawiły się utrudnienia na drogach. A to z kolei zaowocowało opóźnieniami w komunikacji zbiorowej, a nawet odwoływaniem niektórych kursów.

Nieprzyjemna pogoda wpłynęła zarówno na kursy autobusów i tramwajów, jak i pociągów na Śląsku. Największe problemy występują w Zarządzie Transportu Metropolitalnego i Kolejach Śląskich. Na przykład, w Rudzie Śląskiej śnieg spowodował awarię infrastruktury kolejowej, czego wynikiem było opóźnienie pociągu na trasie Gliwice-Częstochowa.

Opóźnienia i odwołania kursów na całym Śląsku

Opady śniegu w woj. śląskim rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę (5 grudnia). W ciągu pierwszego dnia zdążyła pojawić się jedynie cienka warstwa białego puchu. Jednak to w zupełności wystarczyło, aby zmusić środki komunikacji zbiorowej do opóźnionych kursów. Kolejnym przykładem może być odwołanie tramwaju linii 16 oraz autobusu linii 76N w Katowicach.

Opóźnienia objęły również autobus 677 na trasie Gliwice-Pyskowice. Z kolei w Sosnowcu odwołano kurs tramwaju w kierunku Milowic. Z podobnymi problemami boryka się komunikacja w Tarnowskich Górach i Bytomiu, co w rezultacie doprowadziło do odwołania części kursu na trasie Zawada-Bytom Dworzec.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, niektóre problemy zostały już zażegnane. I w tych przypadkach wszystkie kursy wróciły do normy. Jednak utrzymująca się pogoda w dalszym ciągu psuje plany wielu podróżnikom, opóźniając i odwołując kolejne środki transportu.