W Mysłowicach spłonęły dwa samochody

W Mysłowicach spłonęły dwa samochody

W piątkową noc na jednej z mysłowickich ulic zapalił się samochód osobowy. Płomienie zaczęły rozprzestrzeniać się bardzo szybko, zajmując również samochód stojący obok. Na miejsce wezwano strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach, którzy przeprowadzili skuteczną akcję gaśniczą.

Do pożaru samochodów doszło 10 grudnia około godziny 3:00 w Mysłowicach. O tej godzinie dyżurny otrzymał zgłoszenie o palącym się samochodzie na ul. Hlondla. Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej z KM PSP Mysłowice, które po przybyciu na miejsce zdarzenia zastały już dwa płonące pojazdy.

Gaszenie pożaru ciężką pianą gaśniczą

Najpierw w płomieniach stanął samochód osobowy marki Volkswagen, z którego ogień bardzo szybko przeniósł się na stojącego obok Opla. Strażacy zmuszeni byli gasić pożar przy użyciu ciężkiej piany gaśniczej, która jest zazwyczaj stosowana w tego typu sytuacjach.

Jak donosi rzecznik prasowy KM PSP Mysłowice mł.bryg. mgr Wojciech Chojnowski, ogień został całkowicie ugaszony, a miejsce pożaru odpowiednio zabezpieczone. Jak na tę chwilę policja i straż pożarna próbują ustalić szczegóły zdarzenia i sposób, w jaki doszło do zapalenia się Volkswagena.

Z powodu pożaru nie ucierpiała żadna osoba.