Mikołajki z Mysłowickim Domem Kultury

Mikołajki z Mysłowickim Domem Kultury

Mikołaj zbliża się do Mysłowic coraz większymi krokami, a mieszkańcy szykują się do uroczystego powitania przedświątecznego okresu. Impreza mikołajkowa wystartuje już 4 grudnia w Mysłowickim Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7, gdzie odbędzie się kiermasz świąteczny, występy na żywo, zapalenie świateł na choince, a także różne atrakcje dla całych rodzin.

Świąteczna atmosfera zacznie rozgrzewać się już w przedmikołajkowy weekend – a więc w sobotę 4 grudnia. Wielkie otwarcie rozpocznie się o godzinie 12:00 w Mysłowickim Domu Kultury, gdzie wszystkich mieszkańców powita świąteczny kiermasz, na którym będzie można nabywać prześliczne upominki i świąteczne drobiazgi aż do godziny 20:00.

Koncerty, choinka i świąteczna gastronomia

Natomiast o godzinie 17:00 na mysłowickim rynku podczas barbórkowego koncertu będzie można bawić się z orkiestrą dętą KWK Mysłowice-Wesoła i chórem Familia. Ponadto, na głównym placu stoi już przystrojona choinka, która rozbłyśnie bożonarodzeniowym blaskiem tego samego dnia o godzinie 18:00. W trakcie uroczystości mieszkańcy będą mogli skosztować też przepysznych potraw i grzańców świątecznych.

W niedzielę 5 grudnia nadal nie zabraknie świątecznych atrakcji. Kiermasz w dalszym ciągu będzie dostępny w godzinach 12:00-20:00. Natomiast na godzinę 16:00 zaplanowano seans kinowy, podczas którego będzie można obejrzeć norweską opowieść świąteczną pt. „Mikołaj w każdym z nas 2”. Wstęp na film jest bezpłatny.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

6 grudnia osoby lubujące się w zakupach wciąż będą mogły zapoznać się z ofertą kiermaszu w Mysłowickim Domu Kultury, który będzie otwarty w godzinach 16:00-20:00. Z kolei o godz. 17:30 na mysłowickim horyzoncie pojawi się św. Mikołaj, który powita wszystkich najmłodszych podczas mikołajkowej sztuki teatralnej „Draka u Świętego Mikołaja”.

Między godz. 16:00 a 18:00 Mikołaj będzie też spacerował po ulicach miasta. A towarzyszyć mu będzie parada świątecznych postaci. Natomiast o godzinie 19:00 odbędzie się sesja fotograficzna z Białobrodym, podczas której wszystkie dzieci będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.