Uroczyste obchody w Mysłowicach z okazji Święta Policji

Uroczyste obchody w Mysłowicach z okazji Święta Policji

Ośrodek Kultury w Mysłowicach był miejscem, które ugościło wczoraj mysłowskich policjantów. Uroczyste spotkanie odbyło się z okazji Święta Policji. Uroczyste obchody w tym roku odbywały się pod honorowym patronem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka.

Zbiórka w dniu Święta Policji

Ze względu na panującą sytuację na świecie i w Polsce, tegoroczne obchody Święta Policji musiały odbyć się w nieco skromniejszym składzie, niż zazwyczaj. Spotkanie odbyło się w widowiskowej sali mysłowickiego Ośrodka Kultury. Tegoroczne obchody związane są z już 102. rocznicą postania Państwowej Policji. Uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Obchody rozpoczęły się od przywitania wszystkich osób, które pojawiły się w sali widowiskowej. Następnie padły piękne słowa dotyczące wszystkich osób, które przyczyniają się do tak sprawnego funkcjonowania miejscowej Policji.

Pochwały oraz podziękowania dotyczyły nie tylko osób związanych stricte z Komendą Miejskiej Policji w Mysłowicach, lecz również do prokuratury, władz samorządowych, związków zawodowych, policjantów na emeryturze, a także wszelkich innych służb mundurowych z Mysłowic.

Przemówił również Prezydent Miasta Mysłowice

Warto dodać, że aż pięciu policjantów wyróżniono specjalną nagrodą w ramach podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w służbie. Wyróżnione osoby otrzymały nagrodę pieniężną. Została ona przekazana przez Dariusza Wójtowicza, a więc Prezydenta Miasta Mysłowice.

Oprócz wręczenia nagród pieniężnych i wyróżnień, Prezydent Dariusz Wójtowicz zwrócił się również do pozostałych policjantów. Im również podziękował zaangażowania w służbę, a także otrzymanych awansów na poszczególnych stanowiskach.