Matka pod wpływem alkoholu kierowała samochodem. W środku znajdowały się również dzieci

Matka pod wpływem alkoholu kierowała samochodem. W środku znajdowały się również dzieci

Dnia 12 lipca w poniedziałek funkcjonariusze w Mysłowicach otrzymali zgłoszenie, dotyczącego jednego z pojazdów poruszających się po drodze. Świadkowie sądzili, że kierująca samochodem może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że tak właśnie było. W samochodzie znajdowała się również dwójka dzieci. Co więcej, kierująca nie posiadała nawet odpowiednich uprawnień do poruszania się samochodem.

Pijana kobieta za kółkiem samochodu

Policjanci zgłoszenie o potencjalnie pijanym kierowcy otrzymali od kierowcy innego pojazdu, który poruszał się tuż za samochodem pijanej kobiety. Mężczyzna w zgłoszeniu zaznaczył, że pojazd przed nim co chwilę przyspiesza, a następnie hamuje. Co więcej pojazd co chwile odbijał od lewej do prawej i często wychodził poza wskazane pasy jezdni. Takie zachowanie od razu dało dużo myślenia mężczyźnie. Postanowił on więc zainterweniować. Przy najbliższej okazji, gdy kobieta zatrzymała się i opuściła pojazd, świadek zdarzenia odebrał jej kluczyki i zawiadomił odpowiednie służby.

Szybka interwencja policji

Funkcjonariusze pojawili się od razu na miejscu zdarzenia. Okazało się, że za kółkiem dziwnie zachowującego się pojazdu na drodze siedzi 31-latka. CO więcej w pojeździe znajdowały się również dzieci w wieku 6 i 8 lat. Kobieta niestety wykazała się dużą nieodpowiedzialnością. W momencie badania krwi okazało się, że ma ona aż ponad 3 promile alkoholu. Kobieta nie posiadała również prawa jazdy.

Za tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kobiecie grozi teraz nawet kilka lat więzienia. Do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna przysługują za jazdę po pijanemu. Co więcej policjanci będą również badać, czy cała ta sytuacja nie naraziła młodych pasażerów na utratę zdrowia lub życia. Jako matka dzieci, 31-latka może odpowiadać za swoje czyny poprzez karę nawet do 5 lat więzienia.