Triumf raciborskiego zawodnika Łamatora na gali mieszanych sztuk walki w Mysłowicach

Triumf raciborskiego zawodnika Łamatora na gali mieszanych sztuk walki w Mysłowicach

Na gali MMA, która odbyła się w Mysłowicach, doszło do starcia w formie semi-pro w kategorii 77 kg, którego zwycięzcą okazał się zawodnik z Raciborza, reprezentujący klub Łamator. Niezwykle efektywnie wprowadzał w życie swoją strategię bojową, skutecznie zadając ciosy rywalowi. Zawodnicy wymieniali ciosy w dynamicznym tempie, a po trzech rundach sędziowie zgodnie przyznali wygraną Mykhailovi.

Podczas głównego starcia wieczoru dwóch zawodników o identycznych pseudonimach zmierzyło się ze sobą. Reprezentując jedną stronę ringu był były mistrz KSW w wadze piórkowej Artur „Kornik” Sowiński. To on jako pierwszy zdobył tytuł mistrza największej polskiej organizacji MMA w kategorii wagowej do 66 kg. Swoje wielkie zwycięstwo odniósł w 2015 roku pokonując Klebera Koike Erbsta. Niestety, rok później tytuł został mu odebrany przez Marcina Wrzoska.

Jego przeciwnikiem był Michał „Kornik” Kornacki, znany z walk bokserskich bez rękawic, który brał udział w galach WOTORE i Krwawego Sportu. Ostatecznie zwyciężył Artur „Kornik” Sowiński, były mistrz KSW.

Na gali nie mogło zabraknąć specjalnych gości. Byli to między innymi Mamed Khalidov, Mini Majk, Patryk “Wielki Bu” Masiak oraz Konrad Karwat, słynny strongman i członek znanego kolektywu Strong Ekipy. Wśród publiczności był również drugi zawodnik z Raciborza, wychowanek klubu Łamatora – Olaf Neumann, aktualnie aktor, prezenter i konferansjer – jak informuje Tomasz Jabłonka.