Mysłowickie wybory samorządowe 2024: Dariusz Wójtowicz i Dorota Konieczny-Simela rywalizują o fotel prezydenta

Mysłowickie wybory samorządowe 2024: Dariusz Wójtowicz i Dorota Konieczny-Simela rywalizują o fotel prezydenta

Główne wyniki wyborów samorządowych w Mysłowicach, które odbyły się w 2024 roku, pokazały, że obecny prezydent miasta, Dariusz Wójtowicz (który kieruje miastem od 2018 roku i reprezentuje własny komitet) oraz Dorota Konieczny-Simela, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, zmierzą się w drugiej turze. Zgodnie z danymi podanymi przez Państwową Komisję Wyborczą, zdobyli oni 41,24 proc. i 34,78 proc. głosów odpowiednio.

Analiza danych dostarczonych przez miejskie obwodowe komisje wyborcze ujawnia, że Dariusz Wójtowicz, występujący pod szyldem KWW Dariusza Wójtowicza – Wspólnie dla Mysłowic, zdobył zaufanie 11 829 wyborców, co przekłada się na 41,24 proc. poparcia.

Drugą pozycję zajmuje Dorota Konieczny-Simela z Koalicji Obywatelskiej. Uzyskała ona 9 975 głosów, co stanowi 34,78 proc. poparcie ze strony mieszkańców Mysłowic. Druga tura wyborów, w której rywalizować będą Dariusz Wójtowicz i Dorota Konieczny-Simela, odbędzie się 21 kwietnia.

Podium zamyka Mariusz Wielkopolan reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, który zdobył 12,31 proc. głosów. Następnie, czwarte miejsce przypadło Łukaszowi Prajerowi (KWW Alternatywa dla Mysłowic), który uzyskał poparcie na poziomie 4,57 proc. Piąta pozycja należy do Bernarda Pastuszki (KWW Razem dla Mysłowic, popierany przez Sil Nasze Mysłowice) z wynikiem 3,74 proc., a szóstą pozycję zajął Robert Patałąg (KWW Projekt Mysłowice) z wynikiem 2,48 proc. Na końcu listy znalazła się Jolanta Tucharz-Sablik (Polska 2050), na którą oddano 0,88 proc. wszystkich głosów.