Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali na gorącym uczynku 55-latka kradnącego przewody aluminiowe

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali na gorącym uczynku 55-latka kradnącego przewody aluminiowe

W Katowicach, członkowie operacyjno-interwencyjnej grupy Straży Ochrony Kolei przechwycili mężczyznę, który na gorącym uczynku dokonywał kradzieży. Sprawca, 55-latek, używał brzeszczotu do cięcia aluminiowych przewodów znajdujących się przy szlakach kolejowych. Właścicielem odzyskanego mienia jest Zakład Linii Kolejowych zlokalizowany w Sosnowcu.

Zdarzenie miało miejsce w środę, dnia 20 marca, na torach szlaku Mysłowice – Szabelnia. Przy realizacji swoich zadań ustawowych na terenie kolejowym, funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei zauważyli mężczyznę na torowisku. Ten niepostrzeżenie manipulował elementami nawierzchni torowej.

Podczas interwencji, funkcjonariusze z grupy operacyjno-interwencyjnej ujęli sprawcę na gorącym uczynku. Straż Ochrony Kolei informuje, że jako dowód rzeczowy zabezpieczono dwie linki łącznika międzytorowego powrotnego sieci trakcyjnej, które razem miały długość 6 metrów. 55-latek był wyposażony w brzeszczot służący do cięcia metalu.

Informacje o zdarzeniu zostały przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, PGE Energetyka Kolejowa oraz do Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu.