Wyjątkowa służba dzielnicowego: w jednym dniu zatrzymano trzech poszukiwanych

Wyjątkowa służba dzielnicowego: w jednym dniu zatrzymano trzech poszukiwanych

W środowym dniu 21 marca, dzielnicowy st. sierż. Łukasz Dymek, podczas wykonywania swoich obowiązków, skutecznie przeprowadził aresztowanie trzech osób, które były poszukiwane przez różne sądy. Wszystko działo się na terenie dzielnicy Piasek.

Pierwszą zatrzymaną osobą była 27-letnia kobieta, która mieszkała w tym samym mieście, gdzie pełnił służbę st. sierż. Dymek. Była ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Mysłowicach za posiadanie narkotyków, co skutkowało wydaniem listu gończego w jej sprawie. Sąd skazał ją na karę dwóch lat pozbawienia wolności. Kobieta została już umieszczona w Areszcie Śledczym w Katowicach.

Kolejna osoba, którą udało się zatrzymać dzielnicowemu, to 25-letni mężczyzna z Mysłowic. Wobec niego Sąd Rejonowy Katowice-Wschód wydał nakaz doprowadzenia do aresztu na okres 90 dni za popełnione wcześniej kradzieże.

Ostatnim z aresztowanych tego dnia był 47-letni obywatel Mołdawii. Za nielegalny obrót tytoniem został skazany przez Sąd Rejonowy w Zawierciu na karę 68 dni pozbawienia wolności. Ten sam sąd wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do aresztu, który dzięki determinacji st. sierż. Dymka, został skutecznie wykonany.