Budownictwo komunalne na ulicy Miarki w Mysłowicach

Budownictwo komunalne na ulicy Miarki w Mysłowicach

Na ulicy Karola Miarki 28 w Mysłowicach zlokalizowany jest społeczny budynek wielorodzinny, który uchodzi za jeden z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów na terenie naszego kraju. Budowa tego imponującego budynku wyniosła jedynie kilka tygodni, a przewiduje się, że jego mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do swoich lokali prawdopodobnie już w styczniu. Czy to jest obraz przyszłości budownictwa komunalnego?

11 grudnia, w poniedziałek doszło do oficjalnego otwarcia tego społecznego budynku wielorodzinnego. Obiekt ten został wybudowany przy użyciu najnowszej technologii druku 3D. W trakcie budowy użyto aż 56 modułów, które były wcześniej zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę DMD Modular. Zastosowanie tej metody budowy pozwoliło na znaczne przyspieszenie procesu realizacji inwestycji. Sam budynek został wybudowany w czasie zaledwie 10 miesięcy od momentu przekazania placu budowy wykonawcom oraz w ciągu 4 miesięcy od oficjalnego rozpoczęcia prac budowlanych.

Nowoczesny budynek komunalny w Mysłowicach ma 4 kondygnacje i składa się z 29 mieszkań. Powierzchnia lokali wynosi od 48,73 do 68,21 metrów kwadratowych. Co ciekawe, dwa z nich zostały specjalnie przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Za zarządzanie obiektem odpowiada Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.