Minister Cyfryzacji na konferencji "Śląski Ład" w obronie gotówki i przeciwko cyfrowemu pieniądzowi

Minister Cyfryzacji na konferencji "Śląski Ład" w obronie gotówki i przeciwko cyfrowemu pieniądzowi

Podczas konferencji zatytułowanej „Śląski Ład”, która miała miejsce w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, obecność swoją zaznaczył Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Izabelę Kloc, prominentną eurodeputowaną. W swoim przemówieniu, minister Cieszyński skupił się na wyzwaniach i możliwościach związanych z nadchodzącą falą technologiczną.

Wśród poruszonych tematów znalazła się również kwestia ulepszanej aplikacji „mObywatel”. Aplikacja ta od momentu swego wprowadzenia do obiegu, czyli od ponad 60 dni, zdobywa na coraz szerszej skali akceptację społeczności użytkowników.

Janusz Cieszyński wyraźnie podkreślił, że cyfryzacja stanowi kluczowy element strategii partii Prawo i Sprawiedliwość. Głównym celem tej polityki jest usprawnienie dostępu obywateli do usług publicznych poprzez promowanie ich cyfryzacji. Dzięki temu usługi te mają stać się bardziej efektywne, łatwiejsze do zrozumienia i dostępne dla każdego. Jednakże, minister również wyznaczył jasną granicę tej strategii.

Tą granicę stanowi obrona polskiego pieniądza fizycznego. Janusz Cieszyński stanowczo oznajmił, że nie ma miejsca na akceptację dla cyfrowego pieniądza i wyeliminowania gotówki. Wobec tego, nie ma i nie będzie zgody na takie działania.