Bezpieczeństwo na drogach w Mysłowicach podczas długiego weekendu

Bezpieczeństwo na drogach w Mysłowicach podczas długiego weekendu

Podczas ostatniego przedłużonego weekendu, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo na drogach miasta. W wyniku tych działań 99 kierowców, którzy nie przestrzegali dopuszczalnej prędkości, zostało zatrzymanych.

15 sierpnia, kiedy obchodziliśmy święto Wojska Polskiego oraz święto Matki Boskiej Zielnej, wielu obywateli postanowiło wykorzystać tę okazję do spędzenia długiego weekendu. W tych dniach, prace policjantów skupiały się na utrzymaniu bezpieczeństwa na mysłowickich drogach.

Akcja „Prędkość” zainaugurowana 11 sierpnia przez komendę miejską policji w Mysłowicach, miała na celu wprowadzenie dodatkowych działań kontrolnych. Od piątku do wtorku funkcjonariusze patrolowali ulice miasta, skoncentrowani na sprawdzaniu prędkości kierowców. Podczas tej ogólnokrajowej akcji, aż 57 kierowców zostało zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Łączna liczba kierowców złapanych na przekraczaniu prędkości podczas całego długiego weekendu wyniosła 99.

Ponadto, policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Jeden z nich spowodował kolizję samochodową z innym pojazdem, mając w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ich dalszy los zostanie teraz rozstrzygnięty w sądzie.