Akcja “Trzeźwość” w Mysłowicach

Akcja “Trzeźwość” w Mysłowicach

Mysłowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego już po raz kolejny przeprowadzili akcję “Trzeźwość”. W sobotę, 4 lutego zakończyli przy tym jazdę trzech kierujących, który nie powinni tego dnia wsiadać za kółko. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Cyklicznie prowadzona przez funkcjonariuszy akcja ”Trzeźwość” opiera się na zorganizowaniu punktów kontrolnych, w różnych lokalizacjach Mysłowic. W tych miejscach poddawany badaniu trzeźwości jest niemal każdy przejeżdżający kierowca. Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach przez zmniejszenie liczby wypadków, w tym również powodowanych przez nietrzeźwych kierujących.

Sobotnie działania spowodowały zakończenie jazdy trzech kierowców, którzy nie powinni zdecydować się za wsiadanie za kierownicę tego dnia. Dwie z zatrzymanych osób bowiem były w stanie nietrzeźwości, a jedna w stanie po użyciu alkoholu. 

Funkcjonariusze przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku jazda pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego grozi zakazem prowadzenia pojazdów oraz grzywną, nie niższa niż 2500 złotych.