Ktoś celowo truje zwierzęta w Mysłowicach?

Ktoś celowo truje zwierzęta w Mysłowicach?

Kilka dni temu pojawiło się podejrzenie, że ktoś podkłada trutkę w centrum Mysłowic, której ofiarą padają psy. Wiadomość została opublikowana na Facebooku przez „Stowarzyszenie nawzajem” – organizację zajmującą się walką o prawa zwierząt i niesieniem pomocy bezdomnym czworonogom.

W ubiegłą niedzielę (14 listopada) na oficjalnym profilu facebookowym „Stowarzyszenia nawzajem” została zamieszczona informacja, że ktoś podkłada trutkę na osiedlach w centrum Mysłowic. Przedstawiciele organizacji apelują do wszystkich właścicieli, aby pilnowali swoich czworonożnych przyjaciół, ponieważ ostatnio ofiarą trutki padł kolejny pies.

„Stowarzyszenie nawzajem” zakomunikowało w mediach społecznościowych, że trutka prawdopodobnie rozkładana jest celowo. W związku z tym osoby mieszkające w okolicach osiedli Armii Krajowej, Mickiewicza i Wysockiego powinny zwracać na swoje psy szczególną uwagę.

Apel do właścicieli, aby chronili swoje zwierzaki

Organizacja apeluje, aby podczas spacerów nie spuszczać psów ze smyczy. Należy też omijać miejsca, gdzie wyrzucane są resztki jedzenia i kości, ponieważ mogą być „przyprawione” trucizną. Ponadto, właściciele swoich pupili powinni też dopilnować, aby podczas pobytu na podwórku ich psy nie próbowały niczego podjadać.

„Stowarzyszenie nawzajem” prosi wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na ten temat, o zgłoszenie się na policję albo straż miejską.