Rugby – mysłowickie panaceum na wandalizm

Rugby – mysłowickie panaceum na wandalizm

W ostatnich miesiącach władze miasta w Mysłowicach rejestrują coraz więcej aktów wandalizmu ze strony młodzieży, którą po okresie obostrzeń związanych z pandemią rozpiera energia. Z racji tego Urząd Miasta Mysłowice postawił na współpracę z Akademią Rugby Hegemon, startując z programem „Stop dewastacji Mysłowic”. Od tej chwili młodzież będzie miała doskonałą okazję na zmniejszenie swoich pokładów energetycznych, zapisując się na intensywny trening z udziałem hegemońskich rugbystów.

Jak informuje rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Mysłowice Anna Górny, mysłowicka młodzież dopuszcza się coraz więcej aktów wandalizmu, dewastując mniejsze elementy miejskiej infrastruktury. Demolują przystanki, łamią ławki i wyżywają się na sprzęcie do miejskiej rekreacji. Rzeczniczka dodaje, że jest to efekt ostatniego okresu pandemii, z powodu którego wielu młodych ludzi rozpiera teraz energia.

Z tego względu miasto postawiło na współpracę z rugbystami Hegemona, którzy zorganizowali spotkanie z młodzieżą w szkołach, z zamiarem przedstawienia znakomitej alternatywy na upust nadmiernej ilości energii. Rugby to sport kontaktowy, który wymaga intensywnego wysiłku i jeszcze cięższego treningu. Po tak wymagających zajęciach i wykorzystaniu energii na boisku młodzież nie będzie już miała ochoty, aby wyżywać się na mysłowickiej infrastrukturze.

Rugby doskonałym sportem na upust energii

Spotkanie zawodników Hegemona z młodzieżą odbyło się w towarzystwie straży miejskiej i urzędników, którzy uświadamiali uczniów, jakie konsekwencje niesie ze sobą niszczenie cudzego mienia. Natomiast rugbyści opowiadali o swoim sporcie z wielką pasją, starając się wzbudzić zainteresowanie wśród młodzieży.

Zarówno miasto, jak i zawodnicy Hegemona, próbowali dotrzeć do uczniów, tłumacząc, że niekoniecznie ich wyborem musi być rugby. Skupiano się głównie na tym, że każda dyscyplina sportu, w której liczy się wzmożona aktywność ruchu, może być znakomitą alternatywą na pozytywne ukierunkowanie energii.

Ponadto, jak wyjaśnia Anna Górny, sport sprawia, że człowiek staje się bardziej dojrzały i zaczyna zdawać sobie sprawę, że wandalizm nie jest odpowiednim rozwiązaniem, a raczej bezmyślną głupotą. W mieście dostępne są liczne kluby sportowe, gdzie młodzież może się wyszaleć, a przy okazji popracować nad swoją kondycją i motywacją. Zawsze można zapisać się na piłkę nożną, mieszane sztuki walki, koszykówkę, lekkoatletykę itd.