Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym

Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Policji w Mysłowicach namierzyli mężczyznę, który od jakiegoś czasu poszukiwany był listem gończym. Zbieg został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odsiadywał swój wyrok. 26-latek otrzymał przepustkę z więzienia, lecz nie stawił się z powrotem do zakładu, aby odsiedzieć resztę swojego wyroku.

Po wyjściu na przepustkę mężczyzna nie miał zamiaru wrócić do więzienia, aby dokończyć swoją odsiadkę i postanowił ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Policja wysłała za nim list gończy i rozpoczęła poszukiwania uciekiniera. Poszukiwania zakończyły się sukcesem policji, która odnalazła i zatrzymała 26-latka. Okazało się, że przebywał w Sosnowcu, skąd z miejsca został przetransportowany z powrotem do więzienia.

List gończy za 26-letnim mężczyzną wydał w sierpniu Sąd Rejonowy w Katowicach. W poszukiwaniach brali udział funkcjonariusze policji z wydziału kryminalnego w Mysłowicach. Podczas śledztwa przesłuchiwali świadków i sprawdzali każdą dostępną informację, aby ustalić miejsce pobytu i jak najszybciej ująć zbiegłego więźnia.

Policja ustaliła, że poszukiwany zatrudnił się w jednym z warsztatów samochodowych w Sosnowcu. Gdy mundurowi pojawili się na terenie warsztatu, 26-latek był bardzo zaskoczony ich wizytą. Dzięki sprawnej akcji policji mężczyzna trafił z powrotem za kratki, gdzie czekają na niego jeszcze trzy lata odsiadki. Ponadto, grozi mu też dodatkowy rok pozbawienia wolności za niestawienie się do zakładu karnego.