Ekologiczny Tydzień Zrównoważonego Transportu w Mysłowicach

Ekologiczny Tydzień Zrównoważonego Transportu w Mysłowicach

Mysłowice stawiają na rozwiązania ekologiczne i zachęcają swoich mieszkańców do pójścia w ślady miasta. Z racji, że nadchodzi Tydzień Zrównoważonego Transportu, Urząd Miasta przygotował różne konkursy i atrakcje, które mają zachęcić mysłowiczan do bardziej ekologicznego trybu życia. Ekologiczny tydzień będzie trwał od 16 do 22 września.

Z okazji eko-tygodnia przedstawiciele Urzędu Miasta w Mysłowicach zorganizowali konkursy i zabawy, które będą rozsiane po całym mieście i dostępne dla wszystkich mieszkańców. Program z atrakcjami będzie nosił nazwę „Dbam o zdrowie”, a jego zadaniem będzie promowanie bardziej ekologicznych rozwiązań na terenie Mysłowic. Natomiast całe przedsięwzięcie zwieńczy Finał Tygodnia w pobliżu jali MOSiR, w którym udział wezmą najmłodsi mieszkańcy.

W ramach programu władze miasta będą zachęcać kierowców, aby pozostawili swój samochód w garażu i przesiedli się na rower. Na uczestników będzie czekać konkurs fotograficzny „Rowerem przez Mysłowice”, którego celem będzie robienie fotek interesującym miejscom w Mysłowicach. Z kolei fani spacerów będą mogli sprawdzić się w zawodach o mistrzostwo Krokomistrza. Zawody będą polegać na tym, że korzystając z aplikacji na smartwatchu lub w telefonie, będzie trzeba przejść jak najwięcej kroków.

Znajdzie się również coś dla fanów Dog Trekkingu, który rozpocznie się w sobotę (18 września) na Wesołej Fali. Natomiast w niedzielę (19 września) na rowerową przejażdżkę po mieście zaprasza sam prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz. Wycieczka wyruszy o godzinie 09:00 z rynku w Mysłowicach i będzie kierować się w stronę Promenady, prosto na Górkę Słupecką. Z kolei finałem przejażdżki będzie Śniadanie na Polanie.

Ponadto, w ramach ekologicznego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Mysłowicach, każdy kto podjedzie rowerem pod lokal Caffe Artnova, otrzyma w podarku kubek gorącej kawy. Finał Tygodnia nastąpi przy hali MOSiR w godzinach 10:00-14:00. Na uczestników czekają pogadanki z policjantami, animacje, konkursy i darmowe sprawdzenie stanu technicznego roweru.