Dzieci z przedszkola wypisywały mandaty kierowcom

Dzieci z przedszkola wypisywały mandaty kierowcom

W dniach 16 – 22 września w ramach akcji ROADPOL Safety Days funkcjonariusze policji z Mysłowic i Katowic promowali bezpieczeństwo na drogach. Policję wspierali uczniowie i przedszkolacy, którzy w Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pouczali kierowców i wypisywali im swoje „mandaty”.

W akcji udział brali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, którym towarzyszyły dzieci z przedszkola i uczniowie klasy mundurowej. ROADPOL Safety Days miał na celu uświadamianie kierowców w związku z zachowywaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolacy przygotowali nawet własne mandaty, które narysowali na kratkach, a później wręczali zatrzymywanym przez policję kierowcom.

Mandaty dziecięce obejmowały rozmaite zadania, które przeznaczone były dla kierowców, a także informowały o przepisach bezpieczeństwa i przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. Wraz z mandatami kierowcy otrzymywali też deklaracje, które każdy z nich podpisywał, aby mógł pamiętać o ostrożnym prowadzeniu swojego pojazdu i nienarażaniu na niebezpieczeństwo siebie ani innych uczestników ruchu drogowego.

Deklaracje dla kierowców dostępne były nie tylko w ramach akcji ROADPOL Safety Days. Można je również pobrać z Internetu, a następnie podpisać i umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych. W ten sposób można promować bezpieczeństwo na drogach, przestrzeganie przepisów ruchu i szanowanie pozostałych osób na drodze.