Już w najbliższą sobotę na Rynku w Mysłowicach wystąpi GOORAL

Już w najbliższą sobotę na Rynku w Mysłowicach wystąpi GOORAL

Fani muzyki alternatywnej z pewnością są zachwyceni informacją związaną z nadchodzącym koncertem w Mysłowicach. Już od godziny 20:30 w najbliższą sobotę 17.07.2021 koncert na mysłowickim Rynku odbędzie GOORAL. Koncert artysty jest jednym z punktów akcji mającej na celu promocję tego gatunku muzycznego. Cała akcja nazywa się „Mysłowice Alternatywnie”.

Kim jest GOORAL?

Artysta już od 15 lat jest znany na scenie muzyki alternatywnej. W swojej twórczości łączy on brzmienia muzyki klubowej oraz elektronicznej z góralszczyzną. W marcu zeszłego roku na rynku muzycznym zadebiutowała jego kolejna już płyta, tym razem”Ethno Elektro 2″, która ukazała się także w formie fizycznej. Album składa się z dwóch płyt, a krążek „Wolno” jest tym, który ukazuje nową twarz artysty, który wkracza w świat organicznego downtempo oriental.

W ostatnim czasie GOORAL koncertuje głównie sam. Podczas jego występów można usłyszeć m.in. piszczałki, syntezatory, efekty komputerowe, jak i okaryny. Artysta jest znany nie tylko w Polsce, ale również za granicą. W samej Europie zagrał on mnóstwo koncertów, a w swojej dotychczasowej karierze zdołał odwiedzić już 20 krajów i zagrać ponad 1000 koncertów. Można było go usłyszeć na największych festiwalach, jak m.in. Opener, Orange Warsaw, Pol’and’rock, Audioriver, czy też Colours of Ostrava.

Muzyk pochodzący z Bielska Białej do tej pory wydał 5 albumów studyjnych oraz jeden DVD, który uzyskał nawet miano bestsellera w sklepie Empik. Na ten moment artysta planuje kolejną płytę w stylu downtempo oriental, w której uczestniczy również Paprodziad, a więc znany wokalista zespołu Łąki Łan. Oprócz tego w planach ma on również następne zagraniczne wydawnictwa, w których mają wziąć udział także czołowi twórcy downtempo w Polsce.