W Mysłowicach spadł śnieg. Policja przypomina o odśnieżaniu samochodów.

W Mysłowicach spadł śnieg. Policja przypomina o odśnieżaniu samochodów.

W Mysłowicach, jak i na całym Śląsku, zaczął padać śnieg. Główne drogi są przejezdne, choć przejazd jest utrudniony. Policja tymczasem przypomina o przygotowaniu samochodu do jazdy w takich warunkach.

Policjanci wskazują, że odpowiednie przygotowanie jest ważne nie tylko dla komfortu  jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Na co należy zwrócić uwagę? Kierowca musi mieć odpowiednio szerokie pole widzenia. Tablice rejestracyjne również powinny być dobrze widoczne. Oznacza to więc, że przed każdym wyjazdem należy bardzo dokładnie wyczyścić pojazd ze śniegu i błota pośniegowego, a także lodu.

Ważne jest nie tylko przygotowanie samochodu, ale też odpowiednie zachowanie na drodze. Dobrze jest wyjechać z domu wcześniej, by nie zaskoczyły nas warunki na drodze i korki. Stres sprawia, że możemy zachować się nerwowo i podjąć błędne decyzje, co może doprowadzić np. do kolizji. Dostosowanie prędkości do warunków na drodze do podstawa. Powinniśmy też unikać gwałtownych manewrów – zwłaszcza hamowania.