37 mln złotych dla Mysłowic. Na co zostaną wydane?

37 mln złotych dla Mysłowic. Na co zostaną wydane?

Przebudowy dróg, domy modułowe, schronisko dla zwierząt i wiele więcej. Na to zostaną przeznaczone pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Tak duża dotacja sprawia, że władze miasta mogą stworzyć i rozbudować wiele projektów. A tym samym zmienić oblicze miasta. Lista inwestycji jest bowiem długa.

Największe i najdroższe inwestycje związane są z budową i rewitalizacją. 6 mln złotych zostało przeznaczonych na zakup 50 domów modułowych. Zamieszkają w nich osoby eksmitowane z własnych mieszkań. Duże środki, bo 5 mln złotych zostanie przeznaczonych na odnowienie zabytkowej kamienicy przy ulicy Grunwaldzkiej 22. Zostaną także przebudowane 2 ulicy. Na remont ulicy 3 maja zostanie przeznaczonych 5 mln złotych, a na ul. Laryską – 3 mln złotych.

Kolejne ważne inwestycje to ograniczenie niskiej emisji w budynkach mieszkalnych. 2 etapy to inwestycja o wysokości 5 mln złotych. 2,5 mln złotych trafi na budowę schroniska miejskiego dla zwierząt.

Kolejne środki zostaną przyznane na termomodernizację. Docieplone zostaną przedszkola:

  • Przedszkole Integracyjne – 1 330 000 zł
  • Przedszkole nr 12 – 1 165 000 zł
  • Przedszkole nr 13 – 1 330 000 zł
  • Przedszkole nr 20 – 2 330 000 zł

Termomodernizacji zostanie poddany także budynek MOK-u (2 mln złotych) i budynek klubu Siła Mysłowice (1 800 000 zł). Miasto dostało także dofinansowanie na ledowe oświetlenie ulic na kwotę ponad pół miliona złotych.