W Mysłowickim Szpitalu nr 1 wybuchł pożar – 50-letni pacjent odpalił papierosa

W Mysłowickim Szpitalu nr 1 wybuchł pożar – 50-letni pacjent odpalił papierosa

Do niecodziennej sytuacji doszło w Szpitalu nr 1 w Mysłowicach, gdzie w pomieszczeniu przeznaczonym do izolacji pacjentów wybuchł pożar. Z informacji początkowych wynika, że sprawcą tego niebezpiecznego incydentu był 50-letni pacjent. Mężczyzna, nie zważając na obecność aparatury tlenowej, zaprószył ogień, rozpoczynając palenie papierosa.

W poniedziałkowy wieczór, 6 maja, o godzinie około 19, dyżurny mysłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o sytuacji zagrożenia pożarowego. Alarmujący dym wydobywał się z izolatki Szpitala nr 1. Policjanci, którzy zostali natychmiast skierowani na miejsce interwencji, ustalili wstępnie, że pożar wywołał pacjent izolatki. Mężczyzna podjął ryzykowne działanie – zapalając papierosa w pomieszczeniu wypełnionym tlenem. Efekt był natychmiastowy – pożar strawił część wyposażenia sali.

Do zdarzenia została oddelegowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która na miejscu prowadziła czynności mające na celu zebranie dowodów zdarzenia. Teraz, decyzję o dalszym losie 50-letniego mieszkańca Mysłowic podjęcie sąd. Wobec mężczyzny, za jego nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie – narażenie innych osób na utratę życia lub zdrowia, grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.