Sanepid przeprowadza kontrolę w Szkole Podstawowej nr 16 ze względu na problem wilgoci

Sanepid przeprowadza kontrolę w Szkole Podstawowej nr 16 ze względu na problem wilgoci

Szkoła Podstawowa nr 16, położona na ulicy Chromika, boryka się z problemem przeciekającego dachu. Na skutek tego zdarzenia, jedna z sal lekcyjnych stała się miejscem rozwoju wilgoci i grzyba, zarówno na ścianach jak i suficie. W wywiadzie dla „CT”, dyrektor placówki uspokajała, podkreślając, że sala jest tylko okazjonalnie wykorzystywana do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Niemniej jednak, istotnym jest fakt, że mimo sporadycznego użytkowania, to w tym pomieszczeniu czas spędzają dzieci.

Choć stan techniczny budynku nie jest nowością dla nikogo – miasta, nauczycieli czy rodziców uczniów – wszyscy są świadomi jego stanu. Szkoła czeka na zaplanowany remont, a samorząd lokalny oczekuje na rozpoczęcie konkursu, który umożliwi dofinansowanie do termomodernizacji budynku.

Głośne narzekania na stan budynku doprowadziły do przeprowadzenia kontroli przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. Kontrolerzy mają za zadanie dokładnie przeanalizować sytuację i w ciągu najbliższych dwóch tygodni wydać oficjalne zalecenia dotyczące rozwiązania problemu.