Inwestycja drogowa na Śląsku: Budowa ekspresowej S1 opóźniona

Inwestycja drogowa na Śląsku: Budowa ekspresowej S1 opóźniona

Realizacja jednej z najistotniejszych inwestycji w obszarze infrastruktury drogowej w regionie śląskim, czyli budowy drogi ekspresowej S1 prowadzącej z Bielska-Białej przez Oświęcim aż do Mysłowic, napotkała na przeszkody. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, oczekiwane ukończenie tego kluczowego dla regionu odcinka nie nastąpi zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Zauważalne zwłoki nie są jednak rezultatem błędów czy komplikacji ze strony wykonawcy, lecz wynikają z obecnie obowiązujących procedur.

Budowa przedmiotowego odcinka S1 to inwestycja o priorytetowym znaczeniu dla infrastruktury drogowej województwa śląskiego. Droga ta stanowi niezbędną arterię komunikacyjną dla podróżujących na południe w kierunku granicy państwowej w Zwardoniu. Przyrównać ją można do kręgosłupa drogowego Śląska, który łączy się z autostradą A1 na strategicznym węźle Pyrzowice.

Oficjalna inauguracja powyższej inwestycji miała miejsce 10 października 2022 roku na węźle Suchy Potok w Bielsku-Białej, tuż obok miejsca znanego jako „zakręt idiotów”. To właśnie tam co roku dochodzi do licznych wypadków, które nierzadko kończą się tragicznie. Dzięki tej inwestycji, ten niebezpieczny odcinek, będący utrapieniem wielu kierowców, ulegnie gruntownej przebudowie.