Weekendowe interwencje policji w Mysłowicach: trzech nietrzeźwych kierowców na drogach

Weekendowe interwencje policji w Mysłowicach: trzech nietrzeźwych kierowców na drogach

W miniony weekend, funkcjonariusze z Komendy Policji w Mysłowicach zareagowali na trzy przypadki jazdy pod wpływem alkoholu. Dzięki czujności lokalnych mieszkańców, udało się wyeliminować z ruchu dwóch pijanych kierowców. Teraz o przyszłości tej trójki zadecyduje sąd.

Pierwsza interwencja miała miejsce w sobotę, tuż przed godziną 22.00. Alert został podany przez obywatela z dzielnicy Morgi, który zauważył nietypowe zachowanie mężczyzny koło samochodu. Ten, chwiejnym krokiem, wsiadał do pojazdu tuż po dokonaniu zakupu alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego, udało się przerwać jazdę 20-letniemu kierowcy forda, pochodzącemu z Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu we krwi.

Następna interwencja była rezultatem czujności policjantów z mysłowickiej drogówki. W niedzielę, około godziny 2.30, zauważyli oni dziwnie poruszającego się kierowcę forda w dzielnicy Brzezinka. W wyniku kontroli drogowej, szybko ujawniło się, że jego nietypowe manewry były spowodowane spożyciem alkoholu. Test alkoholowy wykazał, że 28-letni mężczyzna, mieszkaniec Siemianowic Śląskich, miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.