Dominacja Rugby Białystok: Niepokonani na przestrzeni pięciu spotkań

Dominacja Rugby Białystok: Niepokonani na przestrzeni pięciu spotkań

Zespół Rugby z Białegostoku utrzymuje mocną pozycję w pierwszoligowej rywalizacji, odnotowując pięć zwycięstw na pięciu rozegranych spotkaniach. Hegemon Mysłowice, rywal z ostatniego meczu, nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z dominującym liderem z Podlasia, przegrywając ostro podczas wyjazdowego spotkania z wynikiem 5 do 54. W nadchodzącej jesiennej części sezonu Rugby Białystok będzie musiało zmierzyć się jeszcze w dwóch konkurencjach z warszawskimi drużynami, konkretnie Legią i AZS AWF.

Mateusz Perzyna, prezes klubu Rugby Białystok, przyznaje że triumf nad Hegemonem Mysłowice był obowiązkiem jego zespołu. Zagadnienie dyscypliny umysłowej przed takimi spotkaniami bywa problematyczne, co przełożyło się na niespodziewane początkowe prowadzenie rywali. Na szczęście dla białostoczan, późniejsza część meczu przebiegła zgodnie z ich planem. Przed końcem pierwszej połowy udało im się uzyskać wyraźną przewagę punktową, która w drugim etapie spotkania była wręcz przytłaczająca.

W drużynie z Białegostoku najwyższy dorobek punktowy w meczu z Hegemonem osiągnął Igor Kocimski, zdobywając 19 oczek. Artur Sulima i Ryan Mutandwa dołożyli po dziesięć. Niestety, ten ostatni zawodnik odniósł kontuzję, co wyklucza go ze starcia z Legią Warszawa, obecnie drugą drużyną w klasyfikacji, zaplanowanego na 29 października.