Wianki na Fali – kontynuacja tradycyjnych świętowań w Mysłowicach

Wianki na Fali – kontynuacja tradycyjnych świętowań w Mysłowicach

W piątek, Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz Rada Dzielnicy Wesoła organizują wydarzenie pod nazwą „Wianki na Fali”, które jest kontynuacją ubiegłorocznej imprezy „Sobótka na Fali” (zobacz: Przypomnieli słowiańskie tradycje na Wesołej Fali). Organizatorzy zapraszają na niezwykłe spotkanie, które ma celu połączenie przeszłości z teraźniejszością, a także stworzenie przestrzeni do dialogu i kreatywnej aktywności.

Wydarzenie będzie nawiązywało do tradycji nocy świętojańskiej – starosłowiańskiego święta, które było bezpośrednią inspiracją dla organizatorów. Uczestnicy będą mogli doświadczyć różnorodnych atrakcji, takich jak tańce przy ognisku, tradycyjne śpiewy, gawędy i opowieści z dawnych czasów. Ponadto, planowane są warsztaty plecenia wianków oraz puszczania ich na wodzie.

W programie znajdą się również tatuaże z henny, warsztaty jogi oraz zabawy dla najmłodszych. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w grze terenowej pt. „Szukanie kwiatu paproci”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem podczas ubiegłorocznej edycji imprezy.

„Wianki na Fali” odbędą się 23 czerwca o godzinie 18:00 na Wesołej Fali. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.