Jak przebiegła piątkowa akcja pn “Prędkość”? 

Jak przebiegła piątkowa akcja pn “Prędkość”? 

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w piątek ogólnokrajowe działania pod nazwą „Prędkość” . Odbywały się one w całym województwie śląskim. Przez cały dzień mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów i sprawdzali kierowców łamiących przepisy.

W wyniku działań policyjnych ujawniono ponad 3000 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym 21 zatrzymań prawa jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Głównym celem akcji było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości oraz innych przepisów ruchu drogowego. Działania miały także uświadomić kierowcom, że jazda z nadmierną prędkością stwarza niebezpieczeństwo nie tylko dla nich samych, ale także dla innych uczestników ruchu. Kontrole prędkości przeprowadzono przy użyciu wideorejestratorów i mierników prędkości.

Podczas akcji policjanci ujawnili aż 3095 przypadków przekroczenia prędkości. Doszło także do 21 zatrzymań uprawnień za przekroczenie prędkości jazdy o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci apelują, aby pamiętać, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W celu uniknięcia tragedii należy unikać ryzykownych manewrów i dostosować prędkość do warunków drogowych.