Zaginiona 15-latka chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją policjanci

Zaginiona 15-latka chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją policjanci

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach odnaleźli młodą dziewczynę, która wyszła z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. 15-latka trafiła pod opiekę lekarzy. 

Mysłowiccy policjanci – st. sierż. Mateusz Bucki oraz st. sierż. Adam Głos pracowali nad sprawą dziewczyny, która wyszła ze swojego domu z zamiarem odebrania sobie życia. Po zdobyciu informacji, gdzie może przebywać 15-latka, policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Okazało się jednak, że wszystkie wejścia na daną posesję były zamknięte. Funkcjonariusze zdecydowali o przeskoczeniu ogrodzenia i wejściu do budynku, gdzie zastali nastolatkę mającą zamiar popełnić samobójstwo.  

Policjanci udzielili dziewczynie pierwszej pomocy do momentu przyjazdu pogotowia. Dzięki sprawnej akcji udało się na czas przetransportować 15-latkę do szpitala.

Nie ignorujmy żadnych sygnałów, które mogłyby wskazywać na chęć popełnienia samobójstwa przez osoby w kryzysie. Pamiętajmy, że szczera rozmowa oraz pomoc specjalisty może pomóc w uratowaniu życia.