Kolejne działania na mysłowickich drogach

Kolejne działania na mysłowickich drogach

Policjanci z Mysłowic przeprowadzili po raz kolejny działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem 17 i 21 lutego funkcjonariusze przeprowadzili działania “Nurd” oraz “Bezpieczny Pieszy”. 

Z informacji podanych przez Komendę Miejską w Mysłowicach wiemy, że działania pn. “Nurd” przeprowadzono 17 lutego. Natomiast opierające się na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego – 21 lutego. Celem wszystkich działań było jednak poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz uświadomienie ich o zagrożeniach na drodze. Czynności przeprowadzano przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych, skrzyżowań oraz głównych ciągów komunikacyjnych. 

Akcja “Nurd” pozwoliła na ujawnienie w sumie 57 wykroczeń kierowców względem pieszych oraz 7 popełnionych przez nich. Najczęściej to kierowcy nie stosowali się do odpowiedniej prędkości w okolicach przejść dla pieszych. To samo wykroczenie było także najczęściej zauważone w działaniach “Bezpieczny Pieszy”, podczas którego ujawniono łącznie 48 wykroczeń kierowców.