Wyzwanie dla młodych! 16 książek w 5 miesięcy. Czekają nagrody!

Wyzwanie dla młodych! 16 książek w 5 miesięcy. Czekają nagrody!

Mysłowicka biblioteka miejska ma ciekawy pomysł na zachęcenie do czytania. Organizuje czytelnicze wyzwanie, w ramach którego należy przeczytać 16 pozycji w ciągu 5 miesięcy.  Akcja kierowana jest do czytelników w wieku 7-13 lat.

Udział w konkursie jest bardzo prosty. Wystarczy, że młody czytelnik uda się do biblioteki i wypożyczy książkę z jednej z konkursowych kategorii. Wybór jest olbrzymi, dzięki czemu każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Może to być np. komiks, albo bajka. Przy pierwszym wypożyczeniu czytelnik otrzyma specjalną kartę na pieczątki. Po każdym wypożyczeniu do karty bibliotekarz będzie wbijał kolorową pieczątkę na odpowiednim polu. Za każdym razem jest to jedna pieczątka – nawet wtedy, gdy książka może należeć do kilku konkursowych kategorii.

Każdy, kto do 30.06.2021 zbierze 16 pieczątek będzie miał szansę na otrzymanie nagród. Ważne jest, aby do tego dnia dostarczyć kupony z pieczątkami do wybranej biblioteki. W konkursie zostanie wyłonionych 3 zwycięzców, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.