Jechał za szybko i teraz grozi mu kara więzienia

Jechał za szybko i teraz grozi mu kara więzienia

Policjanci zatrzymali 59-latka, który przekroczył prędkość o 25 km/h. Podczas kontroli wyszły kolejne uchybienia. Okazało się też, że licznik w jego samochodzie nie pokazuje poprawnej ilości przejechanych kilometrów.

Policja zatrzymała kierowcę 19.01.2021 na ul. 3 Maja ok, godziny 17:20. Głównym powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Kierowca nie miał też zapiętych pasów. Mimo to odmówił przyjęcia mandatu, gdyż ma już na swoim koncie maksymalną ilość punktów karnych – 24. Przekroczenie tej liczby wiąże się z odebraniem prawa jazdy.

W samochodzie pojawiło się też jedno istotne uchybienie. Wskaźnik wskazywał 230 tysięcy km mniej, niż pojazd w rzeczywistości przejechał. Podczas wrześniowej kontroli standu technicznego pojazdu licznik wykazywał 260 tysięcy kilometrów, a podczas kontroli policyjnej – 33 tysiące. Sprawą musiała zająć się grupa dochodzeniowo-śledcza. Za ten czyn kierowcy grozi 5 lat więzienia Policjanci zauważyli też, że pasażer samochodu jest poszukiwany do odbycia kary więzienia 1,5 roku więzienia