660 drzew na 660 lat Mysłowic

660 drzew na 660 lat Mysłowic

Od czerwca w Mysłowiczanie posadzili aż 660 drzew. Ostatnie 2 posadzili przedstawiciele spółki „Brzezinka” i prezydent miasta Dariusz Wójtowicz.

Drzewka 659 i 669 zasadzono przy moście Niepodległości. Są to 2 klony kuliste. Wcześniej drzewka posadzono w całym mieście – nawet w prywatnych ogródkach. Pojawiły się także w wielu miejscach publicznych. W akcję zaangażowali się mieszkańcy, przedstawiciele firm, a także kluby sportowe czy parafie. Drzewka posadzili także przedstawiciele władz miejskich, a nawet premier Mateusz Morawiecki.

Akcja przypominała nieco popularne ostatnio challenge. Gdy jedna osoba posadziła drzewko, nominowała kolejną do tego czynu. Dzięki temu powstała akcja, która nie tylko sprawiła, że miasto jest piękniejsze, ale także połączyła i zintegrowała mieszkańców.

Akcja nasadzeń to część większej kampanii – Zielone Mysłowice. W jej ramach udostępniane będą materiały, które mają szerzyć wiedzę na temat ekologii i ochrony środowiska. Pojawią się też kolejne akcje społeczne.